За словами астрономів, які брали участь у створенні цього інструменту, раніше виявлення наднових базувалося на поєднанні автоматизованих систем і методів перевірки людиною.
Зазвичай роботизовані телескопи вдивляються в ділянки неба в пошуках нових потенційних джерел наднових, яких раніше там не було. Коли потенційного кандидата було помічено, процес зазвичай передається людям, які керують телескопами зі спектрографами. Автоматизований інструмент під назвою Bright Transient Survey Bot (BTSbot) має на меті забрати людину як посредника з цього процесу.
Дослідники навчали ШІ BTSbot за допомогою понад 1,4 мільйона зображень із 16 000 астрономічних джерел. Ці зображення включали минулі докази наднових, яскравих галактик і тимчасово спалахуючих зірок.
На базі цих знань, модель штучного інтелекту змогла ідентифікувати нового кандидата на наднову й автоматично зчитати її спектр з роботизованого телескопа в Паломарській обсерваторії в Каліфорнії.
Зрештою система ідентифікувала кандидата на наднову як «зоряний вибух», і автоматично поділилася своїми висновками з астрономами.
«Змодельована продуктивність була чудовою, але ви ніколи не знаєте, як це втілиться в реальному світі, доки ви не спробуєте це самі», — сказав у заяві аспірант Північно-Західного університету Набіл Рехемтулла.
Астрономи, відповідальні за створення BTSbot, вважають, що додатковий час, заощаджений на спробах ручного виявлення та ідентифікації наднових, дасть вченим більше часу для аналізу своїх спостережень і розгляду нових ідей.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз