Це цікаво, тому що на цих інших планетах є кілька речей, яких немає у Меркурія: густа атмосфера та постійні радіаційні пояси, де сонячні частинки потрапляють у пастку магнітного поля планети.
Вчені кажуть, що це відкриття може пролити світло на магнітне середовище навколо Меркурія та на те, як магнітні поля планети загалом формуються сонячним вітром.
Меркурій не має великого магнітного поля. Це досить голий шматок скелі, з практично відсутньою атмосферою.
Наразі вчені виявили, що Меркурій, навіть з його невеликим магнітним полем і атмосферою, має полярні сяйва.
Однак задовго до цього відкриття вчені вважали, що Меркурій може мати хорові хвилі. Це відбувається, коли енергійні електрони потрапляють у пастку магнітосфери планети, обертаються по спіралі вздовж ліній магнітного поля та генерують хвилі в плазмі.
Ці хвилі можна записати та перетворити на звуки, які змінюються залежно від того, як і куди рухаються електрони. Це свідчить про те, що існує якийсь фізичний механізм, який або сприяє хоровим хвилям у цьому регіоні, або пригнічує їх скрізь.
Команда провела моделювання та симуляцію та визначила, що передача енергії від електронів до електромагнітних хвиль більш ефективна в секторі світанку, що призводить до генерації свистків.
«Це дослідження прокладає шлях для цих складних майбутніх досліджень, які покажуть, як намагнічені планетарні середовища формуються сонячним вітром у нашій Сонячній системі», — пишуть дослідники.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз