«Ми повинні знайти способи притягнути РФ до фінансової відповідальності за шкоду, заподіяну Україні. Законопроєкт, який ми з урядом сьогодні спрямували до парламенту, дає змогу використовувати заморожені активи санкціонованих осіб в Естонії для компенсації військової шкоди в Україні. Ми повинні бути прикладом і стимулом для інших країн ЄС у встановленні подібних правил. Росія повинна компенсувати Україні всю завдану війною шкоду», — підкреслила Каллас.
Читайте також: Павло Шеремета Чому я не впевнений, що заморожені російські активи віддадуть Україні
Глава МЗС країни Маргус Цахкна також підтримав ініціативу Естонії щодо використання заморожених російських активів.
«Я радий, що сьогодні уряд схвалив проєкт поправок до Закону про міжнародні санкції, метою якого є впорядкування правового простору Естонії з метою посилення компетенції та повноважень інституцій у впровадженні та нагляді за санкціями. Частиною законопроєкту є ініціатива Естонії використати заморожені активи РФ для компенсації збитків, завданих жорстокою війною Росії проти України. Гроші на відшкодування збитків, завданих РФ Україні, не повинні надходити тільки від платників податків інших країн», — сказав Цахкна.
В Естонії на момент розроблення проєкту на підставі міжнародних санкцій було заморожено активи РФ на суму близько 38 мільйонів євро.
Раніше повідомлялося, що Євросоюз не може законно конфіскувати повністю заморожені російські активи, і замість цього зосереджується на тимчасовому використанні цих активів.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз