Прогнозується, що Земля, найімовірніше, подолає поріг потепління в 1,5 °C, і навіть тимчасове перевищення 2 °C можливе, якщо рівень вуглекислого газу (CO₂) в атмосфері сягне піку, вищого за очікуваний.
Це кліматичне перевищення, або перевищення цільових показників викидів, може призвести до непоправних змін, таких як підвищення рівня моря, зниження функціональності екосистем, загроза вимиранню видів та танення льодовиків і вічної мерзлоти, багато з яких вже спостерігаються.
Дослідження ґрунтується на моделюванні з використанням даних із проєкту взаємного порівняння пов’язаних моделей (CMIP6), який лежить в основі оціночних звітів Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК). Аналіз включає результати декількох моделей.
Дослідники оцінили вплив зміни температури океану і рівня кисню на морські екосистеми. Зміни температури і деоксигенація води взаємопов’язані, оскільки збільшення температури води знижує її здатність утримувати розчинений кисень.
Результати їхньої роботи свідчать про довгострокові наслідки зміни клімату для морських екосистем і наголошують на важливості прагнення до зниження викидів парникових газів і вжиття заходів щодо боротьби з глобальним потеплінням.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз