Попенко припустив, що у 2024 році можуть бути встановлені такі тарифи:
• Електроенергія обійдеться споживачам у 5 — 6 грн за кВт.
• Газ подорожчає у два етапи: спершу до 11 — 13 грн за м³, потім — до 15 грн.
Тепло і гаряча вода також, можуть подорожчати на 30 — 50% залежно від регіону.
Читайте також: Житлові субсидії: стало відомо, що буде з процедурою оформлення пільги в 2024 році
Чому Україна змушена підвищувати тарифи
Директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин повідомив, що умови підвищення тарифів, на яких наполягають Сполучені Штати, зазначені і в меморандумі між Україною з МВФ. За його словами, якщо вартість комунальних витрат «відпустити у вільне плавання», то ціни можуть піднятися втричі.
На думку Пендзина, влада завжди «відмахується» від непопулярних рішень щодо тарифів, але виконати їх необхідно. «Єдине, що з нашими партнерами може бути узгоджено, це поетапний вихід до подібної цифри», — підкреслив він.
Водночас, міністерка соцполітики Оксана Жолнович заявила, що відомство готове впровадити рекомендації США щодо збільшення вартості газу та електроенергії для споживачів. Згідно з її даними, міністерство відклало 50 млрд гривень, щоб збалансувати зростання тарифів за допомогою субсидій тим, кому це необхідно.
Читайте також: Пенсії, виплати, ВПО, тарифи і субсидії: що зміниться для українців з 1 жовтня 2023 року
У жовтні і до кінця опалювального сезону тарифи підвищувати не планують
Підвищення вартості послуг ЖКГ у жовтні не очікується. Зокрема, ціни на газ, опалювання та гарячу воду для громадян у зимово-осінній період залишаться без змін, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Також нагадаємо, що на низку тарифів в Україні діє мораторій до кінця воєнного стану та ще 6 місяців після. Йдеться про послуги централізованого опалення, гарячого водопостачання, розподілу газу.
У жовтні тарифи на електроенергію, воду і газ не змінюватимуться. За світло українці платитимуть — 2,64 грн/кВт-год, ціна газу — 7,96 грн/кубометр. Крім цього, деяким українцям з 1 жовтня зменшать тариф на доставку газу.