Вона зазначила, що потенційні покупці вже цікавляться Сенс Банком, але власник — Міністерство фінансів — має все оцінити.
«З одного боку, в період війни ціна на банки, теоретично, є нижчою, ніж в мирний час. Але війна триває, і невідомо, що буде через рік або два. Сьогодні банк прибутковий і не потребує додаткового капіталу. Проте існує певна вірогідність того, що може знизитись прибутковість, або виникне потреба докапіталізації. Треба все зважити, якщо є реальні інвестори. Попри те, що за обсягами Сенс суттєво менший за Ощад, це великий системний банк. І треба розуміти, як новий інвестор ним управлятиме», — пояснила Рожкова.
За її словами до повномасштабного вторгнення найближчим до приватизації був Укргазбанк. Він був найменшим за розміром, пройшов певну підготовку і вже розпочав цей процес через входження IFC.
Другим мав стати Ощадбанк — він став учасником Фонду гарантування вкладів і мав план по залученню субординованого боргу в EBRD.
Приватизація Приватбанку, через численні судові справи, розглядалася в віддаленій перспективі, пояснює Рожкова. Крім того, треба було розв’язати питання його монопольної частки на окремих сегментах ринку, що створює певні ризики. Дискутувалось питання про часткову приватизацію, аби держава з метою забезпечення фінансової стабільності зберегла якийсь контроль.
«Альтернативи приватизації для зменшення державної частки в будь-якому секторі немає. Складність цього процесу для банків, про які ми говоримо, в тому, що вони дуже великі. Будь-який приватний інвестор не зможе все це тримати під контролем, якісно управляти та підтримувати. Мають бути інституційні інвестори. Міжнародні групи. Потужні організації», — доповнила Рожкова.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз