Читайте також: Багаті та стійкі. Журнал NV оприлюднив рейтинг тридцяти найзаможніших людей України — повний список
Більшість будівель, які були модернізовані, побудовані в 1950—1980-х роках, а деякі архітектурні пам’ятки і до 1940 року. Під час енергоаудиту було виявлено значне перевищення енергоспоживання порівняно з національними стандартами. У приміщеннях були протяги, а температура повітря в зимовий час не перевищувала 15−17°C.
За інформацією НЕФКО, у будівлях проводили різноманітні заходи — утеплювали стіни, покрівлі та підлоги, ремонтували фасади, вдосконалювали та встановлювали нові системи вентиляції, а також індивідуальні теплові пункти. А також встановлювали нові енергоощадні вікна та двері, замінили застарілі світильники на світлодіодні лампи.
Проєкт стартував у 2018 році, і роботи на всіх об’єктах, за винятком однієї будівлі, вже завершено. Усі ці заходи обійшлися в 10,8 млн євро, з яких 4,4 млн євро — кредитні кошти НЕФКО, 3,8 млн євро — грант від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) і 2,6 млн євро — внесок місцевої адміністрації.
Читайте також: «Після війни населення Києва зросте на 1−1,5 мільйона». Девелопер Олексій Баранов про купівлю Більшовика, корупцію в ЄС і ТРЦ у Криму
Програма зеленого відновлення України НЕФКО передбачає надання муніципалітетам грантів і технічної допомоги для зеленого відновлення. «Чернівці відіграють важливу соціальну роль — місто стало притулком для біженців. Маємо зобов’язання відбудувати Україну та зробити її екологічнішою та кращою», — розповіла головна радниця з інвестицій НЕФКО Юлія Шевчук.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут