Аналізуючи дані знімків апарату, дослідники визначили, що цей смерч перебував на відстані приблизно чотирьох кілометрів від марсохода і рухався зі сходу на захід зі швидкістю близько 19 км/год. Ширина вихору становила приблизно 60 метрів, хоча сфотографувати вдалося тільки ділянку завширшки 118 метрів. Вчені також змогли оцінити його повну висоту, незважаючи на те, що вершина вихору була невидима.
Пилові вихори на Марсі формуються внаслідок змішання стовпів теплого повітря, що піднімаються, з низхідними стовпами холоднішого повітря. На відміну від земних торнадо, явища на Червоній планеті можуть досягати гігантських розмірів. Вони найчастіше спостерігаються навесні та влітку (у північній півкулі Марса, де розташований марсохід), але точний час їхньої появи неможливо передбачити. Тому марсоходи Perseverance і Curiosity регулярно відстежують їх у різних напрямках, роблячи чорно-білі зображення, щоб зменшити обсяг даних, що передаються на Землю.
Місія Perseverance на Марсі спрямована на астробіологічні дослідження, включно з пошуком ознак стародавнього мікробного життя. Марсохід також допоможе вивчити геологію і клімат планети в минулому, а також зібрати зразки марсіанського каміння і реголіту (уламків каміння і пилу) для подальшого відправлення на Землю. Ця програма є частиною стратегії NASA з дослідження Місяця і Марса, включно з місіями Artemis на Місяць, які допоможуть підготуватися до майбутнього дослідження Червоної планети людиною.
https://www.youtube.com/embed/YIuCEWQUJoM?si=kR26O0V9PU9wloUb&controls=0