Автор дослідження, Еллісон Стром із Північно-Західного університету, висловила здивування наявністю нікелю: «У молодих галактиках зазвичай його не спостерігають. Елементи повинні світитися в газі для того, щоб їх побачити, тож зірки всередині галактик, ймовірно, мають унікальні особливості».
Не лише нікель став несподіванкою. Температури цих галактик теж вразили — понад 13 350 градусів за Цельсієм, що значно вище, ніж у галактик у сучасному Всесвіті.
Стром наголосила на важливості вивчення цих молодих утворень, вважаючи, що це ключ до розуміння, чому Чумацький Шлях такий, яким він є, і чому він відрізняється від інших галактик.
Проєкт CECILIA (Chemical Evolution Constrained using Ionized Lines in Interstellar Aurorae), проведений за допомогою Телескопа імені Джеймса Вебба, названий на честь Сесілії Пейн-Гапошкін, піонерки астрофізики, чиї дослідження стали основою для розуміння хімічного складу зірок.
Це дослідження, опубліковане в The Astrophysical Journal Letters, допомагає зрозуміти структуру і хімічний склад молодих галактик, даючи ключі до еволюції космічних утворень.
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Великі держави не виграють війни з
національно-визвольними рухами
Сергій Плохій, історик, професор Гарварду
Інтерв’ю з ним читайте у номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Ми, українці, така, трохи розхристана
громада вільних людей. Ми не дуже багато жили,
і ми далеко не зразок для наслідування,
але у нас шанується людська гідність
Антон Дробович, директор Українського інституту
національної пам’яті, а нині солдат ЗСУ
Інтерв’ю з ним читайте у номері,
що можна придбати тут