Він додав, що ухвалення законопроєкту буде зараховано як виконання вимог Міжнародного валютного фонду.
«Головна новація: замість трьох років після посади, топ-посадовці (PEP) фактично матимуть довічний статус PEP. Але водночас законопроєкт посилює відповідальність СПФ (суб’єктів первинного фінмоніторингу, наприклад, банків) за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг», — написав він.
Законопроєкт підтримали 276 народних депутатів.
Железняк нагадав, що цей структурний маяк за програмою розширеного фінансування EFF із МВФ мав бути виконаний до кінця вересня поточного року.
«Також це останній крок для початку переговорів про членство України в ЄС», — додав депутат.
Як повідомлялося, раніше профільний парламентський комітет — з питань фінансової, податкової та митної політики — намагався внести до законопроєкту правки, які повністю суперечать вимогам МВФ.
Згодом члени комітету все ж погодилися винести до зали редакцію, узгоджену з міжнародними партнерами.
Раніше голова місії МВФ в Україні Гевін Грей заявив, що ухвалення закону про відновлення довічного фінансового моніторингу політично значущих осіб (PEP) є ключовим елементом для продовження співпраці Фонду з Україною в рамках другого перегляду програми розширеного фінансування (EFF).
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз