«Зазначені зміни сприяють зменшенню фінансового навантаження на побутових споживачів, у яких протягом попереднього газового року споживання було на мінімальному рівні», — додали в НКРЕКП.
Нагадаємо, що основою для нарахування плати за доставку газу населенню є обсяги споживання блакитного палива за минулий рік. Це принцип так званої «річної замовленої потужності».
Проте у 2019 році до законодавства внесли положення, відповідно до якого плата за доставку почала нараховуватися навіть тим споживачам, які газом не користувалися. Зокрема, був запроваджений мінімальний платіж за доставку газу. Він розраховувався регулятором виходячи з діючих норм споживання газу, встановлених Міненерго.
Читайте також: Тарифи: на скільки можуть зрости ціни на газ та електроенергію в 2024 році
У жовтні і до кінця опалювального сезону тарифи підвищувати не планують
Підвищення вартості послуг ЖКГ у жовтні не очікується. Зокрема, ціни на газ, опалювання та гарячу воду для громадян у зимово-осінній період залишаться без змін, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Також нагадаємо, що на низку тарифів в Україні діє мораторій до кінця воєнного стану та ще 6 місяців після. Йдеться про послуги централізованого опалення, гарячого водопостачання, розподілу газу.
У жовтні тарифи на електроенергію, воду і газ не змінюватимуться. За світло українці платитимуть — 2,64 грн/кВт-год, ціна газу — 7,96 грн/кубометр.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз