Щоб розв’язати проблему, протягом наступних місяців компанія запровадить низку змін на платформі.
«Зокрема, ми вимагатимемо від творців повідомляти, якщо вони змінювали чи створювали реалістичний контент, зокрема, за допомогою інструментів ШІ. Коли творці завантажують вміст, будуть нові параметри, де можна буде вказати, що відео містить реалістичний змінений або штучний матеріал. Наприклад, це може бути згенероване штучним інтелектом відео, яке реалістично зображено подію, якої ніколи не було, або контент, який показує, як хтось говорить або робить те, чого насправді не робив», — йдеться в повідомленні у блозі YouTube.
Автори відео, які свідомо замовчують інформацію про застосування ШІ та інших технологій, можуть бути виключені з Партнерської програмі YouTube або покарані у інший спосіб.
Частину змін буде спрямовано на полегшення ідентифікації відредагованих відео глядачами. Глядачів інформуватимуть про те, що контент був змінений, за допомогою нової примітки в описі до відео. В окремих випадках відео можуть бути видалені з платформи.
«Для певних типів вмісту на делікатні теми ми додамо до відеопрогравача більш помітну мітку. Є також деякі області, де однієї мітки може бути недостатньо, щоб зменшити ризик заподіяння шкоди, і деякі штучні медіафайли, незалежно від того, чи є на них мітки, буде видалено з нашої платформи, якщо вони порушують наші Правила спільноти. Наприклад, штучно створене відео, яке демонструє реалістичне насильство, може бути видалено, якщо його метою є шокувати глядачів або викликати огиду», — пояснюють в компанії.
До делікатних тем, вартих особливої уваги, в YouTube зараховують вибори, поточні конфлікти та кризи в галузі охорони здоров’я, інформацію про державних службовців.
Раніше NV Техно писав, що YouTube починає використовувати інструменти з генеративним штучним інтелектом для роботи з коментарями і вмістом. Вже йдуть випробовування, у яких бере участь обмежена кількість користувачів з підпискою Premium.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут