Проєкт покликаний частково компенсувати видатки держбюджету, зокрема соціальні та гуманітарні, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони. Цього року Україна вже отримала 10,9 млрд доларів прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів.
Отримане фінансування спрямують на відшкодування видатків держбюджету, зокрема на виплати за окремими програмами державної соціальної допомоги: внутрішньо переміщеним особам, особам з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям, на виплати житлово-комунальних субсидій, співробітникам ДСНС та на оплату праці працівників державних органів та педагогічних установ.
Міністр фінансів України Сергій Марченко подякував США за допомогу і підкреслив, що від початку повномасштабної війни до держбюджету України вже надійшло 22,9 млрд доларів від Сполучених Штатів.
Раніше видання Politico повідомляло, що Білий дім розглядає можливість використання грантової програми Державного департаменту для відправлення також додаткової військової допомоги Україні.
За інформацією видання, президент США Джо Байден натякнув на цю стратегію, сказавши, що «є інший спосіб, за допомогою якого ми зможемо знайти для цього фінансування». Від подальших коментарів він відмовився.
Побоювання щодо фінансування України виникли на тлі схваленого 30 вересня Палатою представників США законопроєкту про тимчасове фінансування уряду, з якого вилучили 6 млрд доларів на фінансування України. Законопроєкт ухвалили, щоб уникнути так званого шатдауну. А спікер Палати представників Кевін Маккарті заявив, що питання фінансової допомоги Україні мають розглянути окремо пізніше.
Байден потім заявив, що США за жодних обставин не можуть допустити, щоб американська підтримка України припинилася. У МЗС України сказали, що ухвалення законопроєкту про тимчасове фінансування уряду США не зупинить надходження, про які союзники оголошували раніше.
Раніше 3 жовтня стало відомо, що США надсилали ноту Україні із закликом посилити боротьбу з корупцією задля подальшого отримання фінансової допомоги.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз