У своїх оцінках вартості бренду агенція виходила з інвестиційного, географічного, технологічного та конкурентного факторів, а також унікального ідентифікатора та композитного фінансового показника.
«Потенційна ринкова вартість бренду, як активу, зберігається доволі довго, незважаючи на різні негативні фактори. І навіть в умовах війни економіка зараз продовжує працювати і бренди присутні на ринку», — пояснює Павло Мельник, засновник MPP Consulting.
Мельник уточнює, що не всі українські бренди пройшли 2022 рік і залишилися на ринку, хоча все ж більша частина з найбільш популярних серед них відновилася і навіть деякі зросли, і продовжують нарощувати темп.
У проєкті враховано бренди, орієнтовані на масове споживання. У ньому не брали участі іноземні торговельні марки, присутні на українському ринку, а також бренди, що належать державним компаніям-монополістам чи фірмам, активи яких в Україні заарештовані.
Як раніше повідомляло NV, найдорожчим вітчизняним брендом є Нова пошта ($192 млн). До першої п’ятірки також увійшли національна мережа супермаркетів АТБ, державний ПриватБанк, онлайн-ритейлер Rozetka та автозаправні комплекси ОККО. Завершує топ-50 медична мережа Добробут, вартість «імені» якої MPP Consulting оцінила у $2,4 млн.
Матеріал вперше опублікований у щомісячному журналі NV № 4, придбати журнал можна тут.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз