Однак тепер астрономи зробили відкриття, яке дає змогу задуматися про пошук життя навіть у цьому світі.
Дослідження було проведено з використанням даних, зібраних Стратосферною обсерваторією інфрачервоної астрономії (SOFIA), що літає в атмосфері Землі. Астрономи виявили атомарний кисень у всіх 17 точках Венери, переважно на висоті близько 100 кілометрів. Ця область знаходиться між двома домінуючими моделями атмосферної циркуляції на Венері, що означає, що атомарний кисень являє собою досі незвіданий ресурс для дослідження цієї планети.
Сліди атомарного кисню спостерігалися раніше на нічному боці Венери, але його виявлення в денній атмосфері відкриває нові горизонти для дослідження цієї загадкової планети.
Дослідники вважають, що розуміння атомарного кисню може допомогти розгадати загадку відмінностей між атмосферами Венери і Землі. Ці нові відкриття допоможуть у розробці майбутніх космічних місій на Венеру і в порівнянні атмосферних умов різних планет.
Однак, незважаючи на значущість цього відкриття, Венера залишається загадкою, і дослідники планують продовжувати вивчати її загадкову атмосферу і таємниці, які вона приховує.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут