Директор-аналітик Gartner Мікако Кітагава зазначив, що «є ознаки того, що спад на ринку ПК нарешті досяг дна». За його словами, у сфері освіти було зафіксовано підвищення поставок, але воно нівелювалося зниженням продажів у корпоративному сегменті.
Крім того, додав він, виробники домоглися певного прогресу в скороченні запасів комп’ютерів на складах.
Китайська Lenovo, попри скорочення поставок у минулому кварталі на 4,4%, зберегла за собою лідируючу позицію серед світових виробників, займаючи понад чверть ринку.
Американська HP Inc. стала єдиною компанією з топ-6, яка збільшила продажі. Вони зросли на 6,4%, внаслідок чого частка виробника на світовому ринку сягнула 21%.
Поставки американської Dell Technologies, яка посідає третю позицію з часткою в 16%, скоротилися за підсумками шостого кварталу поспіль — на 14,2%.
Сильне скорочення продажів Apple Inc., більш ніж на 24%, зумовлене високою базою порівняння, оскільки компанія в третьому кварталі минулого року різко збільшила виробництво після його припинення раніше через спалах захворюваності на COVID-19.
Поставки комп’ютерів у США в третьому кварталі зменшилися на 9,3%, EMEA (Європа, Близький Схід, Африка) — на 3,6%. В Азіатсько-Тихоокеанському регіоні вони впали на 13%, зокрема в Китаї — на 20%.
«Хороша новина для постачальників ПК полягає в тому, що найгірший період може завершитися до кінця 2023 року. Бізнес-сегмент ринку готовий до наступного циклу заміни обладнання після оновлення Windows 11», — вважає Кітагава.
На його думку, споживчий попит також має почати відновлюватися, оскільки деякі комп’ютери, придбані під час пандемії, теж незабаром потребуватимуть заміни на новіші.
Gartner прогнозує зростання світового ринку ПК на 4,9% у 2024 році, водночас очікується підйом як у споживчому, так і в бізнес-сегменті.
Раніше повідомлялося, що за підсумками другого кварталу поставки комп’ютерів впали більше, ніж на 16%.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз