Тепер вчені пропонують унікальне рішення: розплавити місячний пил за допомогою гігантської лінзи, щоб створити міцні дороги і посадочні майданчики.
Професор Йенс Гюнстер із Федерального інституту дослідження і випробувань матеріалів у Берліні та його колеги провели експерименти з використанням лазерного променя і дрібнозернистого матеріалу, розробленого Європейським космічним агентством. Вони продемонстрували, що місячний пил можна нагріти до високої температури і перетворити на тверді поверхні, які можуть слугувати майбутніми дорогами і майданчиками, пише Sсtientific Reports.
Хоча процес не швидкий, він може стати ключовим елементом майбутніх місій на Місяць. З цією метою знадобиться транспортування гігантської лінзи, яка буде використовувати сонячне світло замість лазера. Цей метод може спростити будівництво місячної бази і заощадити кошти, які інакше пішли б на транспортування будівельних матеріалів із Землі.
Надійність та ефективність цієї технології стають ключовими моментами для майбутніх місій на Місяць. Ця пропозиція набуває дедалі більшого інтересу, оскільки астронавти сподіваються почати жити і працювати на Місяці вже в найближчі десятиліття.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз