Brave1 залучає і підтримує розробників та інноваторів у сфері defense tech на будь-якому рівні готовності продукту — концепція, MVP, рання стадія, зріле виробництво. Що реалізовано за шість місяців роботи платформи?
Brave1 — єдина координаційна платформа, створена для сприяння співпраці між усіма учасниками defense tech сфери. Надаємо організаційну, інформаційну та фінансову підтримку через доступ до військової експертизи, тестування розробок, допуск до експлуатації, масштабування та залучення інвестицій.
Brave1 створено завдяки співпраці шести ключових державних органів, відповідальних за сферу безпеки та оборони: Міністерства цифрової трансформації, Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України, Ради національної безпеки та оборони, Міністерства з питань розвитку стратегічних галузей промисловості, Міністерства економіки.
Сьогодні робота Brave1 зосереджена в першу чергу на тому, аби знаходити ефективні українські проєкти для сил безпеки та оборони. Для цього була створена платформа, на яку можна подати інноваційні розробки за 12 вертикалями, які Генштаб визначив пріоритетними для ЗСУ — від роботизованих систем і безпілотних літальних апаратів до засобів розмінування та кібербезпеки.
За шість місяців роботи кластеру маємо такі показники:
- 650+ розробок зареєстровано на порталі Brave1, який діє як fast track для рішень, які підтримують сили оборони
- 340 розробок пройшли військову експертизу
- 300 розробок отримали статус BRV1, який відкриває доступ всесторонньої підтримки
- 69 виданих грантів на суму $1 245 000.
Як працює платформа
Після оформлення розробки на платформі й проходження первинного комплаєнсу, проєкт потрапляє на військову експертизу до Генштабу ЗСУ, де понад 500 експертів протягом 5−7 робочих дають розгорнутий висновок з оцінкою. Якщо розробка визначена пріоритетною і отримала високу оцінку, вона автоматично потрапляє в Міністерство оборони, де її підхоплює команда МОУ та проводить усіма лабіринтами до міжнародної кодифікації та реєстрів НАТО, включно з допуском до експлуатації та державного замовлення.
Якщо необхідне масштабування та виробничі потужності — підключається Мінстратегпром. Мінекономіки працює за напрямком допомоги з залученням інвестицій та підтримки з IP. РНБО допомагає по координації і синхронізації процесів та безпекових питань.
Армія роботів і Армія РЕБ — технологічні армії
В Україні вже рік ефективно працює Армія дронів. Наше завдання — масштабувати досвід у сфері БПЛА на інші напрями військових інновацій та запустити Армію роботів та Армію РЕБу.
Наразі 75 розробок наземних роботизованих комплексів подано на платформу Brave1. Вкінці серпня 25 проєктів було протестовано на полігоні під дією РЕБу. Ці роботи можуть стріляти, доставляти вантажі, евакуювати поранених, мінувати та навпаки розміновувати. Три роботизовані системи вже отримали допуск до експлуатації. Фактично вони є першопрохідцями. Попри те, що такі системи, як власне і дрони, до цього вже використовувалися на полі бою, не було процедури допуску та експлуатації.