Главная » Парсер » Просто як двічі два. Вчені з Гонконгу запропонували революційний спосіб охолодження комп’ютерів

Просто як двічі два. Вчені з Гонконгу запропонували революційний спосіб охолодження комп’ютерів

Просто як двічі два. Вчені з Гонконгу запропонували революційний спосіб охолодження комп’ютерів0

Новий спосіб дасть змогу заощадити воду та енергію під час охолодження обладнання дата-центрів (Фото:pexels)

Дослідники з Міського університету Гонконгу представили інноваційний метод охолодження комп’ютерів, який може збільшити їхню продуктивність і знизити енергоспоживання.

Зі зростанням числа глобальних комп’ютерних масивів, що виробляють величезні обсяги даних і тепла, проблема охолодження стає все більш актуальною. Комерційні хмарні провайдери витрачають мільярди літрів води щорічно, щоб підтримувати оптимальні температури у своїх дата-центрах. Понад 40% електроенергії споживається на процеси охолодження, і один дата-центр може споживати електроенергії на рівні 50 000 будинків.

У відповідь на цю проблему, дослідники розробили систему, яка використовує сольовий розчин, що містить бромід літію, для підтримки низьких температур. Система заснована на процесі випаровування і реабсорбції вологи через спеціальну мембрану. Пориста мембрана не допускає контакту солоного розчину з компонентами комп’ютера, а радіатор відводить накопичене тепло.

У результаті застосування цього методу до одного комп’ютера, дослідники зафіксували підвищення продуктивності на більш ніж 32% і відзначили рекордно високу економічну ефективність процесу.

Згідно з Вей Ву, професором Гонконзького університету, цей метод охолодження є економічно ефективним, легко масштабованим і може бути застосований у різних галузях, де потрібне охолодження. Це рішення здатне забезпечити стабільну холодопродуктивність і не має проблем з витоками розчину або корозією.

Дослідження Вея Ву і його колег опублікували в журналі Device, і воно є перспективним рішенням для зниження енерговитрат і зменшення вуглецевого сліду в комп’ютерних системах, допомагаючи впоратися зі зростаючими викликами в галузі охолодження і обчислень.

Просто Просто

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики

Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія

Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут

Просто

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр

Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут

Просто

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик

Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут

Просто

Новий випуск журналу NV вже у продажу

Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ

Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут

x

Check Also

Эрдоган заявил, что Турция стремится к постоянному членству в ШОС

Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган на полях саммита НАТО отметил, что Турция должна присоединиться к ...