В управлінні пояснюють, що гарячий іонізований газ, що виділяється з корони Сонця, може потенційно пошкодити радіосигналам, що надсилаються із Землі, і наслідки можуть бути непередбачуваними.
Упродовж цих двох тижнів буде два дні, коли NASA не отримуватиме жодної інформації з Червоної планети, оскільки вона буде повністю за диском Сонця. Але робота техніки на Марсі весь цей час кипітиме, і після завершення мораторію орбітальні апарати передадуть на Землю всі зібрані наукові дані.
«Це не означає, що роботи-дослідники у відпустці. Марсоходи NASA Perseverance і Curiosity стежитимуть за змінами стану поверхні, погоди та радіації, поки вони залишатимуться на стоянці. Незважаючи на те, що гелікоптер Ingenuity Mars Helicopter тимчасово не використовується, він вивчатиме рух піску, який створює постійну проблему для місій на Марсі, за допомогою своєї кольорової камери. Mars Reconnaissance Orbiter і Odyssey продовжуватимуть фотографувати поверхню. І MAVEN продовжить збирати дані про взаємодію між атмосферою та Сонцем», — наголошують в NASA.
Раніше NV Техно писав, що у вересні марсохід NASA Perseverance подолав свій найскладніший маршрут на поверхні Червоної планети. На місцевості Perseverance орієнтувався за допомогою своїх навігаційних систем.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут