Главная » Парсер » Позиція: Найкращий момент для «ЗЕЛЕНОЇ» відбудови
Позиція: Найкращий момент для «ЗЕЛЕНОЇ» відбудови
в Парсер04.08.2023Комментарии к записи Позиція: Найкращий момент для «ЗЕЛЕНОЇ» відбудови отключены45 Просмотров
Наразі Україна вже другий рік потерпає від безпрецедентного тиску у військовому плані. Але окрім збройної агресії, ворог також намагається позбавити нашу державу економічної самостійності: руйнує енергетику, інфраструктуру, логістику, виробництво… Отже для того, щоб виграти цю війну, нам необхідно вистояти у невизначено довгій перспективі. А це неможливо без відновлення втраченої промисловості.
Владислав Варнавський,
директор з екології та промислової безпеки ІНТЕРПАЙП
За даними експертних оцінок збитки промисловості і пошкодження підприємств внаслідок військових дій становлять десятки мільярдів доларів. Тут вже не йде мова про повернення до первісного стану, ці підприємства потрібно фактично зводити заново ще й можливо в іншому місці. Таке переродження промисловості може відбуватись лише із застосуванням найкращих практик та технологій, які враховують глобальні тенденції та сучасні вимоги. Одна з таких вимог — максимальна декарбонізація. І як це не дивно, подібні проєкти вже імплементовані в Україні. Один з них — це впровадження новітніх методів виплавки сталі, які вже зараз скорочують викиди вуглецю в десятки разів і можуть виступати прототипом нашої майбутньої промисловості, яка забезпечуватиме відбудову держави, підтримуватиме наш військово-промисловий комплекс, а також і надалі зберігатиме свою конкурентоспроможність на світових ринках.
У 2005 році ані в Україні, ані в світі ще ніхто серйозно не говорив про «зелену» металургію та масштабне скорочення викидів парникових газів. Але саме тоді на Нижньодніпровському трубопрокатному заводі компанія «Інтерпайп» ухвалила рішення про закриття мартенівського цеху. Тоді і почалось проєктування електросталеплавильного комплексу «Інтерпайп Сталь», який першим в Україні почав використовувати найкращі доступні технології та методи (НДТМ) при електродуговій виплавці сталі.
Це рішення відповідає загальному світовому тренду — відмові від вугілля та коксу, яке використовується в доменних печах. Також на відміну від застарілого мартенівського виробництва, такий процес триває не шість-вісім годин, а лише годину. Відповідно, виробництво сталі в електродуговій сталеплавильній печі потребує менше ресурсів та є більш екологічним завдяки меншому споживанню викопного палива на відміну від використання природного газу і мазуту в мартенівських печах.
Ще одна цікава особливість цього проєкту на випередження часу — підземна кабельна лінія електропередач. Звісно, на той час ніхто не думав про ракетні обстріли і такі потужні лінії прокладали в повітрі на опорах. Але через таке будівництво ЛЕП громади втратили б чимало землі, оскільки біля таких об’єктів повинна бути санітарна зона. Тож вирішили будувати підземну лінію, яка більш екологічна і, як виявилось, безпечніша з огляду на роботу під час військових дій.
«Інтерпайп Сталь» побудовано «під ключ» компанією Danieli із врахуванням усіх передових технологій у металургії. Окрім десятикратного зменшення викидів парникових газів на «Інтерпайп сталі» у 2,2 рази зменшено споживання енергії на тонну сталі та скорочено споживання газу на 60 млн кубометрів в рік.