Учені висловили тривогу з приводу того, що в небезпечних зонах населені пункти продовжують розростатися, незважаючи на ризик повеней. Це може призвести до серйозних наслідків для життя людей у найближчому майбутньому.
Дослідження показало, що країни, в яких поселення зосереджені вздовж річкових долин і басейнів, як-от Бутан, Єгипет і Бангладеш, а також прибережні райони, як-от Фіджі та В’єтнам, виявляються особливо схильними до ризику повеней.
Автори зазначають, що з 1985 року населені пункти в усьому світі, включно з селами та мегаполісами, швидко розширюються і стають «харчовими зонами». Небезпека повеней збільшується, оскільки поселення активно розвиваються в небезпечних районах.
Глобальне потепління викликається викидами парникових газів, таких як CO2 і метан, що призводить до танення льодів і піднімає рівень моря. Це впливає на почастішання повеней, а також збільшує кількість опадів, загрожуючи прибережним районам.
Експерти попереджають про зростаючу ймовірність екстремальних природних лих, таких як повені, внаслідок зміни клімату. Важливо розробляти стратегії адаптації та захисту населення і осель від цих загроз.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз