1 спосіб
Обрати розділ «Мій страховий стаж» у вертикальному меню зліва. Тут вказано страховий стаж за даними персоніфікованого обліку з 2004 року.
2 спосіб
Обрати в розділі «Комунікації з ПФУ» пункт «Запит на отримання електронних документів»:
• вибрати тип звернення «Довідка про трудовий та страховий стаж», після чого заповнити необхідні поля в екранній формі і натиснути кнопку «Відправити до ПФУ»;
• отримати довідку в розділі «Звернення», де відображені відомості про страховий стаж за даними персоніфікованого обліку з 2004 року.
3 спосіб
Обрати піктограму «Налаштування» справа вверху:
• вибрати «Профіль користувача» з випадаючого меню;
• у закладці «Страхові дані» побачите весь загальний страховий стаж, в тому числі за умови трудової діяльності до 2004 року та оцифровки трудової книжки.
Читайте також: Як не втратити стаж та пенсію: скільки часу мають українці для оцифрування трудових книжок
Хто і які доплати може отримати на понаднормовий стаж
Доплату за понаднормовий стаж пенсіонери мають право після звільнення з роботи. Якщо ж пенсіонер продовжує працювати, йому перераховуватимуть виплати кожні два роки.
Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам проводиться з урахуванням стажу після попереднього призначення (перерахунку) пенсії або з урахуванням стажу та заробітної плати після попереднього призначення (перерахунку) пенсії. Вибирається найвигідніший варіант перерахунку.
За кожен повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам та 30 рокам жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, але не більш як на 1% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Наразі розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 2093 грн. Отже, максимальний розмір доплати — 20,93 грн. Наприклад, якщо жінка відпрацювала офіційно 40 років, то доплата до пенсії становитиме 209 гривень.
В 2024 році виплати за понаднормовий стаж повинні зрости до 23,6 грн за кожен додатковий рік.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз