«Банк — агент, уповноважений зараховувати кошти на картки пенсіонерів. Нарахування цих пенсій здійснює Пенсійний фонд України, а ми вже здійснюємо, згідно зі списками, зарахування саме на картки. На сьогодні у нас є картки, дія яких пролонгована, це ті, термін дії яких закінчився в квітні 2022 року, а ті, дія яких закінчилась до квітня 2022 року, на жаль, сьогодні в статусі тимчасово призупинених. Тобто клієнти мають звернутися до банку й отримати нову картку. Але на рахунок цих карток ми все ж таки продовжимо зараховувати пенсію, якщо Пенсійний фонд її нараховує», — пояснила Прасол.
Вона також підкреслила, що лише у випадку смерті пенсіонера блокується його банківський рахунок. «Якщо ми отримуємо офіційну інформацію щодо смерті того чи іншого пенсіонера, ми блокуємо рахунок, щоб мінімізувати якісь шахрайські дії», — сказала керівниця обласної філії Ощадбанку.
При цьому вона зазначила, що якщо на банківській карті пенсіонера є кошти, які були зараховані після його смерті, банк їх повертає до Пенсійного фонду, а якщо там є гроші, які, наприклад, більше як рік накопичувались, то ці кошти очікують свого спадкоємця.
«Це стосується і клієнтів, які знаходяться на окупованій території. І якщо ми отримуємо інформацію про смерть клієнта, а ми її отримуємо офіційно від Пенсійного фонду, ми, згідно зі своїми внутрішніми документами, блокуємо його рахунок для того, щоб очікувати вже звернення», — пояснила Прасол.
«Ми чекаємо на спадкоємця, який отримає ці кошти. Є й інші джерела. Наприклад, до нас звертаються нотаріуси, до яких звертаються спадкоємці», — наголосила Прасол, зазначивши, що якщо ж банк не володіє офіційною інформацією про смерть пенсіонера, і не володіє цією інформацією Пенсійний фонд, банк буде продовжувати зараховувати кошти.
«Але, наскільки я розумію, зазвичай Пенсійний фонд володіє інформацією. Вони дуже швидко, дуже активно реагують і подають інформацію до банку. І ми повертаємо гроші до держави», — заявила Прасол.
Вона також нагадала, що Ощадний банк на сьогодні пролонгував усі платіжні картки, термін дії яких закінчився з квітня 2022 року до 1 січня 2024 року.
Читайте також:
- Соцвиплати і грошова допомога: що зміниться для ВПО та інших категорій українців з 1 жовтня
- Пенсії та соцвиплати. Стало відомо, на скільки можуть продовжити перевірку одержувачів допомоги в Ощадбанку
- Можна отримати до 150 млн грн. Ощадбанк почав видавати кредити на розмінування полів
Раніше повідомлялося, що до 31 грудня 2023 року фізичну ідентифікацію в обов’язковому порядку мають пройти ті пенсіонери, які набули статусу ВПО до 24 лютого 2022 року й отримують виплати через Ощадбанк.
Водночас, повідомлялося, що їм можуть продовжити строк здійснення фізичної перевірки осіб у відділеннях Ощадбанку до 31 березня 2024 року. Найближчим часом проєкт відповідних нормативних змін має бути винесений на розгляд уряду.
Дайджест NV Преміум Щоденна розсилка матеріалів розділу NV Преміум. Десять найбільш популярних матеріалів за минулий день Підпишись Щодня
Нагадаємо, що раніше період для фізичної ідентифікації одержувачів пенсійних виплат продовжили до кінця січня 2024 року. Для виплат внутрішньо переміщених осіб (ВПО) від ідентифікації зовсім відмовились, оскільки термін виплат обмежений 6 місяцями.