Згідно з пояснювальною запискою до документа, він передбачає, що за бажанням особи, якій призначено пенсію, їй може бути сформоване пенсійне посвідчення в електронній формі (е-пенсійне посвідчення) без виготовлення паперового посвідчення.
Е-пенсійне посвідчення формуватиметься засобами порталу Дія за допомогою мобільного додатку Дія та матиме однакову з пенсійним посвідченням юридичну силу та строк дії.
Електронне пенсійне посвідчення можна буде використовувати без додаткового пред’явлення пенсійного посвідчення у паперовій формі або платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням.
Читайте також: Пенсії-2023: які доплати отримають пенсіонери у жовтні
Де і як відновити пенсійне посвідчення
Багато українських пенсіонерів, насамперед з числа ВПО, у воєнний час зіткнулися з проблемою втрати пенсійного посвідчення.
Щоб отримати нові документи, потрібно подати заяву на виготовлення посвідчення.
Зробити це можна:
• у територіальному сервіс-центрі Пенсійного фонду України;
• в особистому кабінеті на сайті електронних послуг Пенсійного фонду;
• у мобільному додатку Пенсійний фонд.
Під час звернення до сервісного центру необхідно мати з собою паспорт і заповнити відповідну заяву, додавши до неї фотографію.
На сайті Пенсійного Фонду подати заяву можна в розділі «Про пенсійне забезпечення».
Якщо зручніше зробити це через мобільний застосунок, необхідно обрати вкладку «У ПФУ», потім зайти в розділ «Комунікації в ПФУ» і далі перейти до «Заяви на виготовлення пенсійного посвідчення».
Читайте також: Пенсії-2024. Які виплати пенсіонерам зростуть після підвищення прожиткового мінімуму
Які документи необхідно надати
Під час подачі заяви на виготовлення нового посвідчення через електронні сервіси Пенсійного фонду потрібно надати копії таких документів:
• паспорт;
• довідка про присвоєння ідентифікаційного номера;
• підпис;
• фотографії.
Отримати пенсійне посвідчення можна в обраному територіальному сервіс-центрі Пенсійного фонду (це потрібно попередньо зазначити в заяві).
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз