«Капітал та імідж бренду формуються з часом, а такі бренди, як Apple і Microsoft, дуже добре вміють підтримувати та розвивати свій імідж», — каже вона.
2. Змусьте про себе говорити
Сьогодні компанії роблять усе, щоб про них говорили, констатує Йона Берґер, доцент кафедри маркетингу у Вортонській бізнес-школі Пенсильванського університету, консультант компаній Apple та Google. Адже сарафанне радіо стало як ніколи важливим для просування брендів.
«Одні компанії роздають безкоштовні зразки своєї продукції, інші залучають інфлюенсерів із соцмереж, — каже експерт. — Та зрештою все зводиться до розуміння, чому люди діляться, і використання цього, аби стимулювати розмову».
3. Використовуйте різні інструменти
Щоб запустити обговорення власних брендів, компанії використовують як органічний, так і неорганічний маркетинг. До першого, наприклад, належать залучення інфлюенсерів, ведення соціальних мереж, контент-маркетинг та формування образу в медіа. Тоді як неорганічний маркетинг включає платну рекламу, знижки, акції тощо.
«Чимало компаній будують із клієнтами персональні звʼязки, — зазначає Берґер. — Втім працюють навіть такі прості речі як використання соцмереж як інструменту надання відповідей на клієнтські запити».
4. Будьте послідовними та соціально відповідальними
Сучасні споживачі у взаємодії з брендами особливого значення надають двом аспектам — їхній послідовності та соціальній позиції, ділиться Сент-Джеймс. Тобто вони хочуть знати, за що виступає той чи інший бізнес.
Наприклад, для покоління Z — народжених із 1997 по 2012 рік, та наступного за ним покоління Альфа неабияким пріоритетом при виборі бренду є його екологічність.
5. Дбайте про репутацію засновника/керівника
Буває так, що вагомий вплив на вартість бренду справляє постать засновника, зауважує Сент-Джеймс. В якості прикладу вона наводить бізнеси Tesla та Amazon. Навколо їхніх творців — Ілона Маска та Джеффа Безоса — утворився справжній «культ особи», тож, якщо їхня репутація зазнає непередбачуваних змін, це може вплинути і на вартість бренду компанії, пояснює експертка.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз