Главная » Парсер » П’ять лайфхаків і три помилки. Як українському стартапу потрапити в міжнародний акселератор
П’ять лайфхаків і три помилки. Як українському стартапу потрапити в міжнародний акселератор
в Парсер31.10.2023Комментарии к записи П’ять лайфхаків і три помилки. Як українському стартапу потрапити в міжнародний акселератор отключены58 Просмотров
Як потрапити в міжнародний акселератор і скористатися всіма його перевагами?
Якщо відкрити головну сторінку популярного акселератора Y Combinator, серед випускників ви побачите багато знайомих логотипів компаній, послугами яких ви регулярно користуєтеся. Ці компанії, почавши з ідеї та прототипу, завдяки правильній стратегії та підтримці акселератора, перетворилися на багатомільярдні бізнеси.
Але як українському стартапу потрапити в міжнародний акселератор і скористатися всіма його перевагами? На прикладі нашого проєкту Weld.money, який цього року пройшов акселератори від Amazon і Meta, я хочу поділитися своїм досвідом і дати кілька порад.
Що таке акселератор і як він може допомогти стартапу?
Читайте також: Анастасія Ляшко Завмерти, бити чи бігти: Яку стратегію обрати українському IT-сектору?
Акселератор — це коротка (4−10 тижнів) освітня програма для засновників і C-level, що надає стартапам, окрім усього іншого, інвестиції, гранти, ресурси, менторство і доступ до потенційних партнерів, медіапідтримку. Навчання може проходити як онлайн, так і офлайн, бути цілковито безкоштовним або передбачати подальшу участь акселератора в частці компанії. Деякі відбирають проєкти для подальшого впровадження у власну екосистему.
Акселератор — це хаб, де засновники компаній знайомляться з інвесторами, де народжуються нові ідеї, партнерства і відкриваються будь-які двері.
Де шукати акселератори?
Спеціалізовані платформи. Сайти, такі як F6S, Seed-DB і AngelList, надають великі списки акселераторів по всьому світу. Ukrainian Startup Fund періодично запрошує і фінансує українським проєктам участь у міжнародних конкурсах/конференціях.
Стартап-івенти та конференції. Багато акселераторів беруть участь у великих стартап-івентах, таких, як Websummit, TechCrunch Disrupt або Slush. Це чудове місце для первинного знайомства.
Локальні інноваційні хаби та коворкінги. Багато акселераторів співпрацюють із локальними інноваційними центрами та коворкінгами, такими, як UNIT city. Зазирніть туди і дізнайтеся про можливості для вашого стартапу.
Відбір серед тисячі кандидатів відбувається в кілька етапів: первинна заявка, тест і онлайн-співбесіда — тож добре підготуйтеся, особливо в питаннях термінології. Неправильно порахований Post-Money Valuation коштував нам відмови в проходженні на другий етап відбору в Y-Combinator. Під час подання заявки проявіть креативність і намагайтеся виділитися. Ми для цього знімали інтровідео, де розповіли про проєкт, показники, наші цілі та челенджі бізнесу.
Лайфхаки під час проходження акселератора.
Підготуйтеся до менторських сесій. З першого дня забронюйте наперед peer-to-peer сесії з усіма едвайзерами, хто може бути вам корисний, заздалегідь складіть список проблем бізнесу й уважно записуйте рекомендації.
Будьте відкриті до критики. Ментори й експерти акселератора можуть дати вам найцінніші поради, навіть якщо вони здаються жорсткими. Прийміть критику як можливість для зростання і якомога швидше тестуйте запропоноване. Нам, наприклад, запропонували повністю поміняти бізнес-модель із B2C на B2B2C, і це дало неймовірний результат.