Слота для карт пам’яті в айфонах немає, як, утім, немає їх і в більшості сучасних Android-смартфонів.
Читайте також: П’ять ознак того, що настав час міняти акумулятор у вашому iPhone
Якщо місця мало, то на думку спадає найпростіший варіант — поміняти смартфон. Придбати модель з великим обсягом пам’яті, благо, Apple передбачила моделі з 512 ГБ і навіть 1 ТБ пам’яті. Саме для тих користувачів, хто знімає багато фото та відео.
Однак перш ніж витрачатися на новий айфон, спробуйте розв’язати проблему нестачі пам’яті менш радикальними методами.
10 способів звільнити пам’ять Apple iPhone
Як очистити пам'ять Apple iPhone / Фото: Thomas Ulrich/Pixabay Кожен із цих способів може бути ефективним розв’язанням проблеми нестачі пам’яті. Але будьте готові до того, щоб застосувати відразу кілька з них, а то й усі.Видаліть непотрібні програми на iPhone
Іноді ви навіть не усвідомлюєте, скільки місця в пам’яті вашого смартфона можуть займати різні програми, особливо ігри.
У Налаштуваннях можна легко побачити ці дані — Settings > General > iPhone Storage. І після того, як ви жахнетеся, скільки місця займає гра, яку ви завантажили рік тому і відтоді запускали лише кілька разів, беріться до видалення.
Натисніть і тримайте піктограму програми, а потім виберіть пункт «Видалити програму».
Очищайте кеш і дані застосунків iPhone
Деякі програми для iOS дають можливість очищати свій кеш і збережені дані. Найчастіше така опція доступна в налаштуваннях самої програми, але часом до неї можна потрапити через Налаштування iOS.
Іноді в кеші застосунків криються ті десятки гігабайтів, яких вам не вистачає. Особливо «грішать» цим месенджери. Адже якщо ви ведете активну переписку з великою кількістю людей, та ще й з картинками, відео та «гіфками», то все це залишається в пам’яті телефона.
Читайте також: Особливих навичок не потрібно. Як створити картинки в Midjourney — п’ять простих кроків
Наприклад, популярний месенджер Telegram дає змогу видаляти всі збережені в різних чатах та каналах дані та обмежити кеш певним обсягом ГБ. Виставте мінімум, і Telegram більше ніколи не зжере багато пам’яті у iPhone.
Вивантажуйте програми на айфоні, які ви не використовуєте
Вищезгаданий пункт меню Settings > General > iPhone Storage дає можливість не тільки подивитися, скільки пам’яті зайнято у вашому айфоні, але й побачити, які саме програми займають найбільше місця.
Тут є ще й функція Offload Unused Apps, яка дозволяє системі автоматично вивантажувати з пам’яті програми, якими ви не користуєтеся.
Очищайте кеш браузера Safari
Якщо ви активно користуєтесь інтернетом на айфоні, то, найімовірніше, в кеші браузера Safari зберігається не один гігабайт даних.
Щоб очистити кеш та дані про переглянуті сайти в браузері Safari, вам потрібно зайти в налаштування Settings > Safari. Потім натиснути на Clear History and Website Data. І потім натиснути на Clear History and Data.
Дайджест NV Преміум Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Видаляйте старі фото та відео з айфона
Часом ми навіть не усвідомлюємо, як багато фото і відео знімаємо. А це гігабайти в пам’яті айфона.
Зайдіть у програму Photos і видаліть всі фотографії та відео, які вам не потрібні. Потім не забудьте очистити альбом Recently Deleted, який виконує роль кошика для ваших фотографій.
Оптимізуйте зберігання фотографій iOS
iOS має безліч цікавих функцій, про які мало хто знає, а тим часом вони можуть суттєво полегшити вам життя. Наприклад, варто замислитись, а чи потрібно вам зберігати всі фотографії в максимально високій роздільній здатності безпосередньо в пам’яті айфона?
Логічніше завантажувати фото у високій якості у ваше сховище в iCloud. А в пам’яті айфона зберігати стиснуті зображення, які займають менше місця. Однак на маленькому екрані айфона ви не помітите різницю між ними.
Читайте також: Як запускати швидкі команди на iPhone: п’ять дієвих порад
Зайдіть у Settings > Photos. І виберіть функцію Optimize iPhone Storage, яка увімкне автоматичне завантаження зображень у максимальній якості в iCloud і їх заміну на стиснуті версії в пам’яті вашого iPhone.
Видаляйте непотрібні подкасти, аудіокниги та музику
Візьміть за правило періодично заходити в застосунки Музика і Подкасти, щоб видаляти те, що ви вже прослухали. Деколи там опиняються збереженими речі, які вам не потрібні, але займають у пам’яті айфона багато гігабайтів.
Видаляйте старі повідомлення iMessage
Якщо ви активно переписуєтеся з використанням iMessage, то там також можуть бути «поклади» непотрібних даних.
Вам не обов’язково вручну перегортати історію повідомлень. Налаштування iOS і тут дають змогу перекласти «відповідальність» на систему.
Зайдіть у Settings > Messages. Перейдіть до пункту Keep Messages і замість налаштування за замовчуванням «зберігати завжди» виберіть, наприклад, 30 днів. Система сама видалятиме старі повідомлення, очищуючи пам’ять айфона.
Видаляйте великі файли з iPhone
Зайдіть в налаштування за маршрутом Settings > General > iPhone Storage. Перегляньте, які файли в програмах займають найбільше місця. Подумайте, чи вони вам потрібні насправді.
Візьміть за звичку зазирати до цього пункту налаштувань з певною регулярністю.
Активно використовуйте хмарні сховища
Використання iCloud для зберігання великих файлів і документів дає можливість не зберігати у пам’яті айфона файли, які вам не потрібні постійно.
Ви також можете використовувати інші хмарні сховища, наприклад Google Drive або Dropbox.
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики
Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія
Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр
Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик
Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ
Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут