У Приваті нагадали, що рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку було ухвалено нині ліквідованим Окружним адміністративним судом Києва ще 18 квітня 2019 року всупереч прямій забороні позбавити державу як інвестора права власності на придбані в процедурі націоналізації ПриватБанку акції банку, яка встановлена нормами закону України про систему гарантування вкладів фізичних осіб.
У травні 2020 року держава посилила свій захист та правову позицію у судах з власниками проблемних банків — прийнявши так званий антиколомойський закон.
2 березня 2021 року розгляд справи про незаконність націоналізації банку було зупинено ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду до отримання висновку Конституційного Суду щодо «антиколомойського закону», який унеможливлює повернення націоналізованих банків їхнім колишнім власникам.
1 червня 2022 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив касаційну скаргу ПриватБанку і скасував вказану вище ухвалу апеляційного суду.
«Ця скандальна справа тягнеться з 2017 року, а у 2019 році держава ледве не втратила банк. Скандальний і вже ліквідований ОАСК за кілька днів прийняв низку рішень на користь екс-власників ПриватБанку: визнав націоналізацію незаконною та скасував процедуру bail-in. Після прийняття у 2020 році так званого антиколомойського закону і рішення Великої Палати Верховного Суду по справі Олександра Дубілета з’явилася надія, що у питанні законності націоналізації ПриватБанку поставлено остаточну крапку — перемогу держави. Однак, досі суди за позовом Коломойського та Боголюбова продовжують ігнорувати чіткі висновки Великої Палати та, фактично, дають шанс екс-власникам повернути банк», — зазначили адвокати ПриватБанку.
Варто наголосити, що Велика Палата Верховного Cуду у постанові від 15 лютого 2023 року остаточно закрила провадження за позовом Дубілета. Тобто суд визнав правомірним застосування у цій справі норм «антиколомойського» закону № 590-ІХ, що встановлює незворотність націоналізації ПриватБанку, фактично унеможливлює будь-які подальші спроби відіграти назад, наголосили у Приваті.
«Продовжуючи боротьбу за справедливість та законні інтереси держави, ПриватБанк розраховує на справедливий і об’єктивний розгляд справи Шостим апеляційним адміністративним судом з урахуванням правової позиції Великої Палати Верховного Суду у справі Дубілета та з огляду на критично важливі наслідки рішення у цій справі для фінансової системи України», — підсумували у банку.
Дайджест NV Преміум Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Підпишись Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Директор ЦРУ Вільям Бернс написав книжку,
яка, на мою думку, має бути обов’язковою для прочитання тими, хто прагне зрозуміти всі важливі події у світі з кінця ХХ століття, зокрема за кулісами дипломатії, міжнародної політики
Кирило Буданов, начальник ГУР, — про книгу
Невидима сила. Як працює американська дипломатія
Повний текст про улюблені книжки
Буданова читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Путін був змушений вбити одного зі своїх найдовіреніших лейтенантів, Пригожина, на очах у всього світу, щоб показати, що він все ще головний. Це схоже на кінець гангстерського фільму Обличчя зі шрамом, коли Тоні Монтана вбиває свого найкращого друга
Борис Джонсон, британський експрем’єр
Повне інтерв’ю з Джонсоном
читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Європейський Союз з’явився тільки тому, що Захід програв всі війни за свої імперії
Тімоті Снайдер, знаменитий американський історик
Повне інтерв’ю з Снайдером
читайте в номері,
що можна придбати тут
Новий випуск журналу NV вже у продажу
Володимир Зеленський є президентом країни в стані війни понад 600 днів, він неабияк втомився, і я не впевнений, що він настільки жадає влади, що захоче лишитися при владі назавжди
Френсіс Фукуяма, зірковий американський політолог і філософ
Повне інтерв’ю з Фукуямою
читайте в номері,
що можна придбати тут