Професор Ервін Рейснер, фахівець з енергетики та сталого розвитку, зазначив, що використання сонячного світла для виробництва екологічно чистого палива підіймає енергетичні можливості на новий рівень. Ця технологія не просто зменшує викиди вуглекислого газу, а й «дефосилізує» економіку, переходячи від викопних джерел до більш стійких альтернатив.
Штучне листя, створене в Кембриджі, натхненне природними рослинами, які використовують фотосинтез для виробництва поживних речовин. Це листя здатне виділяти водень і чадний газ, що може бути використане для створення екологічно чистого палива, включно з гасом для авіації.
Однією з важливих переваг цієї технології є її плаваюча природа, що дає змогу встановлювати пристрої у водних системах, таких як озера, річки та моря. Це дає змогу уникати використання великих ділянок землі, необхідних для сільського господарства та лісозаготівель, і робить технологію ідеальною для постачання палива у важкодоступних районах.
Вчені також бачать потенціал у використанні плавучих ферм зі штучного листя для постачання прибережних поселень, островів і для поліпшення водного господарства в промислових водоймах.
Ця інноваційна технологія є важливим кроком у напрямі стійких й екологічно чистих джерел енергії та палива і може зіграти ключову роль у зменшенні шкідливих впливів на навколишнє середовище.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут