Томас Коннор, провідний автор статті, провів місяці, досліджуючи життя панд у заповіднику Волонг. Згідно з його дослідженням, бамбукові ведмеді використовують пахучі мітки для обміну інформацією про себе, своїх друзів і сім’ю. Учений порівняв це з Facebook.
Також Коннор стверджує, що зібрав масу даних, вивчаючи ці мітки й аналізуючи свіжі екскременти панд. Зв’язавши ці дані, він навіть зміг дослідити соціальні мережі цих тварин.
Професор соціометрії Кен Франк з Мічиганського державного університету згоден з висновками свого колеги. Він теж вважає, що ароматичні мітки для панд — це своєрідний лайк у світі тварин, у тому сенсі, що за його допомогою можна передавати інформацію асинхронно, без необхідності перебувати в одному місці в один і той самий час.
Обидва вчені зазначають, що навіть якщо панди не зустрічаються безпосередньо, вони можуть обмінюватися інформацією за хімічними слідами. Це відкриття проливає світло на раніше невідомі аспекти поведінки панд і може сприяти розробці більш ефективних стратегій охорони природи та управління їхнім середовищем існування.
NV запрошує на новий захід УКРАЇНА ТА СВІТ ПОПЕРЕДУ 2024 21 грудня, Київ