Ми вже навчилися освітлювати будинок лампочками на батарейках, живити роутери від повербанків через саморобні кабелі, а котли обігріву — від автомобільних акумуляторів у домашніх умовах.
Тож нас влаштують фактично будь-які рішення, які дадуть змогу пережити блекаут із найменшими складнощами.
П’ять недорогих зарядних станцій для дому, щоб уникнути блекауту
Ми розглянемо п’ять варіантів на заміну EcoFlow з різними цінниками і можливостями.
Слід одразу прийняти, що переважна більшість пристроїв із цінниками не більше 10−11 тис. грн не годяться для живлення холодильників і чайників, кондиціонерів тощо. Ці пристрої орієнтовані на заряджання різного типу гаджетів, які допомагають пережити блекаут і працювати під час відсутності електрики.
AgfaPhoto Powercube PPS 300Pro
Від 9999 грн
AgfaPhoto Powercube PPS 300Pro / Фото: AgfaPhoto
Ця порівняно невелика зарядна станція важить всього 2,2 кг і має зручну ручку для перенесення. Очевидно, пристрій створювали з думкою про пікніки і виїзні сесії на природі, де потрібне зовнішнє живлення для гаджетів.
Але для блекаутів AgfaPhoto Powercube PPS 300Pro з ємністю 278 Вт/год, вихідною потужністю 120 Вт, двома USB-портами і розеткою теж підійде.
Солідний німецький бренд запевняє, що всередині — якісні літій-іонні акумулятори з тривалим часом служби. Про їхню довговічність дбає також просунута система управління живленням із захистом від перезаряджання, перевантаження і короткого замикання. Також німці обіцяють мінімальний саморозряд акумуляторів під час тривалого простою пристрою.
Саму станцію можна заряджати як від розетки, так і від автомобільного прикурювача і сонячної батареї.
Для відстеження статусу зарядної станції є наочний індикатор.
AgfaPhoto Powercube PPS 300Pro не є панацеєю для великого будинку на час блекауту тривалістю кілька діб. Але ця недорога зарядна станція здатна, наприклад, кілька разів повністю перезарядити ваш MacBook Pro і підтримувати функціональність роутера і ще кількох пристроїв протягом 5−10 годин (залежно від навантаження).
Портативна електростанція Flashfish A301
Від 9100 грн
Flashfish Portable Power Station A301 / Фото: Flashfish
Ця станція не дуже відомого у нас, але загалом цілком гідного бренду, має батарею ємністю 80000 мАг.
Наявні DC-розетка, роз’єми Type-A і Type-C. Є вбудована бездротова зарядка. Можливе заряджання до 6 пристроїв одночасно.
Дуже тішить, що під час заряджання інших пристроїв через Power Delivery (Type-C) станція фактично не гріється, кулери не вмикаються.
Повністю заряджена станція запросто зможе кілька разів перезарядити ваш ноутбук, і водночас забезпечить щонайменше 10−12 годин безперервної роботи роутера.
Якщо використовувати станцію тільки для підтримки роутера і підзаряджання смартфонів, то його вистачить на кілька діб.
Дайджест NV Преміум Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Повне заряджання станції за допомогою комплектного блока живлення займає близько 4 годин.
ALLPOWERS S300 APSS005
Від 11 тис. грн
ALLPOWERS S300 APSS005 / Фото: ALLPOWERS
Ця зарядна станція може похвалитися акумулятором ємністю 78000 мАг і прекрасним набором роз’ємів для заряджання всього, що вам тільки заманеться.
Судіть самі. Тут є чотири порти Type-A і швидкісний порт type-C. А для живлення побутової техніки портативний акумулятор оснащений 2 розетками 220 вольт.
Крім цього, зарядна станція також оснащена трьома 12-вольтними портами DC. Ну і на «закуску» — майданчик для бездротового заряджання смартфонів.
Станція здатна видавати пікові 300 Вт, тобто здатна «потягнути» міні-холодильник або невеликий котел. А ось пристрої з великими запитами, звісно, запустити не вдасться.
Виробник заявляє, що термін служби батареї — 800 циклів без зниження ємності.
Goal Zero YETI 200X
Від 8900 грн
Goal Zero YETI 200X / Фото: Goal Zero
Згадаємо і цю простеньку зарядну станцію, заточену під зарядку гаджетів. Станція важить 3,7 кг і займає порівняно небагато місця.
Ємність акумулятора — 80 000 мАг.
Наявні розетка 220 Вт, роз’єм DC, два порти Type-A, один Type-C на 18 Вт і один — Type-C з Power Delivery на 60 Вт, а також автомобільний прикурювач. Загальна вихідна потужність становить 220 Вт.
Станція запросто зможе кілька разів перезарядити ваш ноутбук і забезпечити роботу роутера протягом 10−12 годин.
Сама станція повністю заряджається комплектним блоком живлення приблизно за 6−7 годин.
XO PSA-300
Від 7200 грн
XO PSA-300 / Фото: XO
Ось ще один цікавий і порівняно недорогий пристрій, який може дуже виручити під час блекауту.
Ємність акумулятора — 72000 мАг, максимальна потужність — 300 Вт.
У наявності — одна розетка 220 В, два DC-роз’єми, два Type-A, один Type-C з Power Delivery.
Станція спокійно тягне роботу 42-дюймового телевізора протягом 4 годин.
Сама станція заряджається повністю всього за 5 годин. До речі, акумулятори тут — літій-залізо-фосфатні, виробник обіцяє, що їхня ємність почне падати не раніше, ніж після 3000 циклів заряду.
Вага станції — 3 кг, є зручна ручка для перенесення.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз