Главная » Парсер » Як ефективно й економно обігріти своє житло цієї зими
Як ефективно й економно обігріти своє житло цієї зими
в Парсер11.10.2023Комментарии к записи Як ефективно й економно обігріти своє житло цієї зими отключены57 Просмотров
Кожен може протистояти енергетичному терору росії.
10 жовтня 2022 року відбулася перша масована ракетна атака по енергетичній інфраструктурі України. З цього дня розпочалися найбільші випробування опалювального сезону 2022−2023 року: тривалі відключення електроенергії, перебої з водопостачанням та водовідведенням, а також теплопостачанням.
Цілком ймовірно, що цього року росіяни знову застосують тактику енергетичного терору. Як підготуватися до цієї зими та забезпечити енергетичну незалежність для своєї сімʼї?
Випробування опалювального сезону 2023−2024 року
Важливо розуміти, що зараз Україна проживає труднощі в енергетичному секторі. Видобуток газу з року у рік стає меншим, тому що наші родовища виснажуються. Ми тимчасово втратили ті регіони, які активно використовували цей тип палива для промисловості. Країни ЄС скоротили споживання російського газу, тому наша газотранспортна система не є достатньо завантаженою.
На початку 2023 року запаси газу становили 11,7 мільярда кубометрів. У випадку найгіршого сценарію нам потрібно «на зиму» хоча б 19−20 мільярдів кубометрів. Офіційна інформація про запаси газу в українських сховищах засекречена, тому ми маємо лише надії, що ця цифра збільшується.
Ситуація з електроенергією складніша. Минулого року ми втратили з балансу енергосистеми одну атомну станцію. Складно навіть уявити, скільки блоків теплових станцій знищили росіяни. Влітку ми втратили Каховську гідроелектростанцію.
Це ті випробування, з якими ми вже йдемо в опалювальний сезон 2023−2024 року.
Основні опалювальні системи на українському ринку
Раніше українці найчастіше використовували газ для обігріву осель, тому у приватному секторі переважали газові котли. Згодом почали також використовувати електричне опалення, основна перевага якого — це економія близько 20%-25% завдяки нічному тарифу.
Також типовим варіантом було встановлення твердопаливних котлів. Їхня перевага полягає у тому, що ви отримуєте максимальну енергетичну незалежність завдяки твердому паливу. Економія у цьому випадку становить у середньому до 40%.
Щоб легше було зрозуміти ці цифри, проаналізуємо все на конкретному прикладі. Візьмемо звичайний опалювальний сезон, який триває протягом 5 місяців у будинку на 120 квадратних метрів. Тут мешкає троє людей. Якщо порівнювати основні системи, то ми отримаємо наступні цифри.
Теплопостачання на базі газового котла — це приблизно 1 500−2 000 кубометрів. Для Києва бюджет «на зиму» вийде близько 12 150−16 680 гривень. У Вінницькій області споживач заплатить на 30% більше, тобто приблизно 16 365−21 820 гривень, за рахунок різниці в ціні на транспортування газу.