Документи, доступні журналістам, підтверджують, що стан макаки після того, як токсичний клей проник у мозок, був вкрай важким, і їй довелося пережити болючі останні 24 години життя. Вона втрачала контроль над однією з ніг, її тіло постійно трясло, і в неї виникли проблеми з диханням.
Записи також вказують на те, що мавпу мучив свербіж у горлі, і вона задихалася.
Після смерті макаки провели розтин, який виявив масштаб пошкоджень. Після витоку клею почалося запалення в тій частині мозку, яка відповідає за виділення спинномозкової рідини. Це призвело до настільки серйозних наслідків, що череп тварини буквально розірвало і мозок витік назовні.
У результаті кілька організацій, включно з Комітетом лікарів, подали до суду на Каліфорнійський університет у Девісі і вимагають публікації сотень фотографій, що документують експерименти Neuralink з імплантації мозку.
Питання про те, чи варто завдавати страждань тваринам в ім’я досліджень, які можуть принести користь людству, давно є об’єктом дискусії в біомедичних дослідженнях. Ця ситуація викликає тривогу в групах з етики, які наполягають на необхідності прозорості та законності подібних досліджень, не тільки в компанії Ілона Маска, а й в індустрії загалом.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз