Як повідомлялося, у 2021 році Газпром експортував до Європи 140 млрд кубометрів трубопровідного газу. У 2022-му — 85 млрд кубометрів. За підсумками 2023 року очікується, що поставки впадуть до 20−25 млрд кубів.
Прокачування російського газу до Китаю газопроводом Сила Сибіру почалося у 2019 році. Плановий обсяг на 2023 рік визначено у 22 млрд кубометрів, на 2024 рік — у 30 млрд кубометрів.
Читайте також:
- Далі буде гірше. Газовий бізнес російського Газпрому виявився збитковим за підсумками півріччя
- Російський Газпром планує наростити прокачування газу в Китай та збільшити знижку до 50%
- Криза Газпрому. Росія планує рекордне підвищення тарифів на газ для свого населення
- Повний провал. Газпром уперше з початку року оприлюднив показники видобутку та постачання газу — вони обвалилися
З 2020 року Газпром розпочав оцінку можливого здійснення (виділено нами, — ред.) поставок газу до Китаю через територію Монголії в обсязі до 50 млрд кубів газу на рік у рамках проєкту Сила Сибіру-2, здійснення якого залишається під питанням.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз