Група дослідників з Університету Квінсленда розробила інноваційну методику, яка дає змогу прискорити природні процеси ґрунтоутворення у хвостосховищах. Вона охоплює стимулювання росту певних мікробів у відходах із додаванням рослинної мульчі з сільськогосподарських і міських зелених відходів. Мікроби трансформують відходи у функціональний ґрунт, що дає змогу рослинам рости та покращує екосистему.
Професор Університету Квінсленда, Лонгбін Хуанг, зазначив, що збереження відходів у довгостроковій перспективі є дорогим та екологічно небезпечним заняттям, а наявні методи обробки цих відходів повільні та затратні. Цей новий метод міг би не тільки заощадити мільярди доларів, а й надати значні екологічні вигоди.
Хуанг і його колеги використовували синхротронне світло для візуалізації детального механізму свого процесу і розробили структуру ґрунту, що забезпечує природну біологічну активність. Їхнє дослідження, опубліковане в журналі Environmental Science & Technology, надало наукові докази ефективності методу.
Цей процес займає всього 12 місяців, його також можна використовувати для відновлення ґрунтів, пошкоджених різними факторами, включно з нераціональним землеробством, добривами і зміною клімату.
Зараз дослідники шукають промислових партнерів для впровадження цієї технології на копальнях і в сільському господарстві.