Наукова стаття, опублікована в New Scientist, піднімає інтерес до вивчення впливу сонячних спалахів на Землю.
Сонце періодично випускає потужні спалахи, внаслідок яких у космос викидаються високоенергетичні частинки. Ці події можуть викликати геомагнітні бурі та впливати на електричну інфраструктуру нашої планети.
Дослідники з Коледж де Франс виявили дерева, що почали скам’янівати через ерозію берега річки. В аналізі кілець цих стовбурів було виявлено аномально високі рівні радіоактивного вуглецю-14, який утворюється під час потрапляння космічних променів в атмосферу Землі. За результатами дослідження, вчені визначили, що ця подія сталася приблизно 14 300 років тому.
Порівнюючи цей вуглецевий сплеск із даними про рівень берилію за часів гренландської кризи, що також зумовлений впливом космічних променів, дослідники дійшли висновку, що Земля могла бути піддана значному потоку високоенергетичних сонячних частинок у той час.
Ці нові дані допоможуть вченим краще зрозуміти вплив сонячної активності на Землю в минулому і передбачати її майбутню активність, що може бути важливим для захисту сучасної інфраструктури від можливих наслідків сонячних спалахів.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз