Він зазначив, що ухвалений документ є компромісом для виконання взятого Україною зобов’язання перед МВФ.
«Згідно тексту, розширюється перелік проведення документальних планових податкових перевірок з 1 листопада. Але дата скоріш за все буде ще змінена. Текст довго обговорювали з партнерами і вийшли на такий компроміс», — написав Железняк.
Депутат уточнив, що до переліку підприємств для проведення документальних планових перевірок можуть бути включені (а можуть і не бути включені, — ред.) платники, які за 2021 рік:
— мають удвічі більшу дебіторську заборгованість, ніж кредиторську;
— мали рівень сплати податку на прибуток і ПДВ менше 50% по галузі;
— мали річний дохід понад 10 млн грн із витратами понад 75% від його суми.
За словами Железняка, не повертаються перевірки для:
— ФОП першої та другої групи;
— підприємств на окупованих територіях або територіях, де тривають бойові дії.
«Всі перевірки, відкриті законопроєктом № 8401 з серпня 2023 року: тютюн, паливо, алкоголь, гральний бізнес та фінансові послуги, залишаються у пріоритеті», — додав нардеп.
Як повідомлялося, Верховна Рада 30 червня ухвалила закон № 8401, один із важливих структурних маяків програми з МВФ, щодо скасування 2% єдиного податку з 1 серпня, контролю РРО з 1 жовтня і повернення документальних перевірок лише у трьох сферах: фінансовій, грального бізнесу та підакцизних товарів.
Однак голова місії МВФ в Україні Гевін Грей на початку жовтня заявив, що норма закону № 8401 про відновлення податкових перевірок підлягає доопрацюванню, щоб відповідати взятим Україною зобов’язанням. Водночас він зазначив, що Фонд допускає можливість реалізації в оновленому законі ризик-орієнтованого підходу.
За словами Грея, відновлення податкових перевірок є одним із двох ключових питань для другого перегляду програми EFF разом з ухваленням закону про посилення фінмоніторингу PEP. Останній Рада ухвалила сьогодні, 17 жовтня.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз