Восток Ойл передбачає освоєння нафтових родовищ на Таймирі. Ресурсна база проєкту — 6,5 млрд т преміальної малосірчистої нафти. До нього входять 52 ліцензійні ділянки на півночі Красноярського краю і в ЯНАО, на яких розташовано 13 родовищ нафти і газу, зокрема родовища Ванкорського і Пайяхського кластерів.
Роснєфть планувала вже у 2024 році відвантажити з проєкту 30 млн т нафти Північним морським шляхом.
На початку листопада повідомлялося, що Роснєфть у рамках проєкту Восток Ойл уже на чверть побудувала нафтопровід Ванкор-Пайяха-Бухта Сєвєр — із 770 км уже прокладено 200 км нафтопроводу.
Сам нафтоперевалочний термінал Бухта Сєвєр у Єнісейській затоці планують розширювати відповідно до розвитку Восток Ойла: з 25 млн т, потім до 50 млн т, вихід на повну потужність — 115 млн тонн — у 2030 році. Паралельно зі зведенням порту триватиме будівництво танкерів, що забезпечують вивезення нафти Північним морським шляхом.
Читайте також:
- «Китай може більше». Зеленський вважає, що зупинити агресію Росії можуть лише США та КНР
- Від Азовсталі до Китаю. Де бере рейки Укрзалізниця і до чого тут підсанкційний російський олігарх Алішер Усманов
- Самі напросилися. Путін платитиме данину Китаю в юанях
Раніше проект Восток Ойл РФ реалізовувала із залученням іноземних партнерів, зокрема, нафтотрейдера Vitol, які вийшли з проекту після початку повномасштабного вторгнення в Україну.