У Goldman Sachs зазначають, що ціни на нафту трохи знижуються в порівнянні з рівнем початку року, попри те, що попит перевершив наші оптимістичні очікування. Пропозиція з боку неключових країн-учасниць ОПЕК виявилася значно вищою, ніж очікувалося, що було частково компенсовано скороченням видобутку ОПЕК.
Дослідження JPMorgan Commodities показало, що у першій половині листопада попит на нафту становив у середньому 101,6 мільйона барелів на добу, що на 200 тис. менше, ніж прогнозувалося.
Зниження цін цього тижня в основному було спричинене різким зростанням запасів нафти в США та збереженням видобутку на рекордних рівнях, що, на думку аналітиків, може призвести до слабшого, ніж очікувалось, попиту з боку США, найбільшого у світі споживача нафти.
Bloomberg з посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства нещодавно повідомляв, що прибутки Росії від експорту нафти у жовтні 2023 року зменшилися на $25 млн у порівнянні із вереснем, оскільки світові ціни на нафту впали, а Сполучені Штати запровадили санкції проти суден, які порушують західні обмеження.
У жовтні Росія отримала $18,3 млрд від експорту сирої нафти та нафтопродуктів. Загальний російський експорт сирої нафти та нафтопродуктів скоротився до 7,5 млн барелів на день.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут