Страйк викликаний низкою передумов. Головна з них — непрогнозованість та непередбачуваність наших вантажопотоків.
Сам по собі український ринок «дикий», що проявився ціновими гірками та безладними інвестиціями нашого бізнесу у парк вантажних автомобілів, які зараз опинилися в профіциті та заміщають у Європі польський вантажний транспорт, що вимушено простоює в чергах.
Природно, що пропускна спроможність кордону не могла впоратися з вантажопотоком, що зріс з початком повномасштабної війни в рази. Це спричинило черги, в яких простоює і наш, і польський вантажний транспорт. Простої поглинають дві третини часу рейсу, та призводять до зниження ефективності, адже одиниця транспорту перевозить менші обсяги вантажів.
Читайте також: Олександр Кирилюк Чим загрожує Україні блокада кордону з Польщею?
Нестача рухомого складу (який звʼязаний в чергах) зумовила зростання попиту та цін на послуги логістики. Торік склалася конʼюнктура, коли український бізнес побачив великі комерційні перспективи в купівлі нових одиниць транспорту. Адже тренд цін на послуги логістики давав змогу прогнозувати його окупність за 1,5−2 роки. До речі, одним із рушіїв цього тренду стало подорожчання у 2022 році залізничної логістики. Як колишній власник найбільшого АТП у Запорізькій області, я відповідально заявляю: вартість послуг вантажного автотранспорту завжди корелюється з вартістю залізничного. Тож коли на залізниці, яка перевозить 70% вантажів, ціни відлетіли в космос, природно, що й на послуги автотранспорту, який перевозить 20% вантажів, вони теж зросли.
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут