«Повірте, я обходив дуже багато владних кабінетів. Починаєш спілкуватись із начальниками директоратів або департаментів, є дуже багато людей, які взагалі не знають англійської», — розповів Водовіз.
«Починаємо розбиратись, чому так? Зарплата начальника департаменту або директорату — 20 тис. грн, із надбавками — 30 тис. … Людина отримує 20 тисяч, міністерству треба конкурувати з бізнесом за людей, хто туди піде? Є департаменти в Міністерстві економіки чи в Міністерстві фінансів. Людина, начальник департаменту, в середньому відповідає приблизно за мільярд-два-три гривень ВВП країни, з зарплатою 20 тисяч гривень», — додав він.
https://www.youtube.com/embed/QsjaamlKwtg
Топ-менеджер Метінвесту з цього приводу додав, що пропозиції від влади перейти до сфери державного управління надходять майже всім топ-менеджерам середніх та великих компаній — але це риторичне питання, хто працюватиме за такі гроші.
Руслан Шостак пригадав, що деякий час тому чув розмову, де два економісти «тролили» якогось міністра чи заступника міністра через зарплатню у мільйон гривень на рік.
«Казали: у нього вже мільйон на рік зарплатні, уявляєте, як багато? А це взагалі копійки для цього міністра, для цієї посади. А коментарі були — всі були згодні, що міністру мільйон гривень на рік — це дуже великі гроші, величезні, це 80 тисяч гривень на місяць», — розповів він.
«І це для мене була катастрофа, що все суспільство підтримує тиск на цього міністра, що він отримує мільйон гривень. Але ж це замкнуте коло, наше суспільство не підтримує високу зарплатню, воно говорить, що не треба платити. Ми не змінюємо цю думку суспільства, мало того, ми популістично підтримуємо цю думку, всі політики підтримують», — підсумував Шостак.
На думку Шостака, якщо створити суспільну думку, що чиновникам треба підвищувати зарплату і вимагати кращий результат, — політики завтра це зроблять, бо за них проголосують.
НАШІ ПАРТНЕРИ
Фото: NV
Читайте про це у новому номері NV, що можна придбати тут