Довгий час залишалося загадкою, що спричиняє появу цих кіл. Існує кілька теорій, але поки немає остаточної відповіді. Деякі припущення включали в себе термітів і токсини, але дослідження не дали однозначних результатів.
Вчені провели систематичне дослідження з використанням супутникових зображень дуже високої роздільної здатності та машинного навчання для аналізу даних. Вони виявили 263 місця з аналогічними візерунками рослинності в різних частинах світу і виявили спільні риси, властиві цим місцям. До таких рис належать сухе і посушливе середовище, високі температури, висока сезонність опадів і ґрунт із низьким вмістом поживних речовин і високим вмістом піску.
Цікаво, що області з чарівними колами також демонструють більш стабільну продуктивність рослинності з плином часу, ніж прилеглі території без кіл. Ці результати можуть допомогти вченим краще зрозуміти, які механізми та фактори сприяють утворенню цих загадкових зразків рослинності.
Загалом, дослідження надає новий атлас місць із чарівними колами і дає змогу вченим глибше вивчити екологічні та біогеографічні аспекти цих загадкових явищ. Воно також може допомогти в розумінні ролі цих рослинних структур у підтримці стабільності екосистем та їхній адаптації до зміни клімату.
https://www.youtube.com/embed/6PKlCxmiRaQ?si=BHoqDR2GT_X4LzU6&controls=0