Про це йдеться в прогнозі ВРК.
Водночас експерти одноосібно зазначають, що сегмент має колосальні перспективи зростання.
Читайте також: Юрій Копишинський Інтернет-маркетинг: Чи відновилась індустрія?
У ВРК зазначають, що телевізійний ринок реклами оговтався від стресу минулого року і навчився працювати в умовах війни; прогнозується 45% зростання порівняно з 2022 роком.
«Локомотив» відновлення «фарма» демонструє довоєнний рівень, у другому півріччі нарешті активізувалися рекламодавці з категорії FMCG. Поза ефіром залишаються лише кілька клієнтів із довоєнного ТОП-20.
Спонсорству важче через відсутність великої кількості розважальних шоу, але свої 10%-11% у телевізійному спліті тримає.
Ринок прямої реклами 2023 року становитиме щонайменше 3,43 млрд грн, спонсорство має всі шанси перейти межу в 350 млн грн.
Обсяг реклами в цифровому телебаченні близько 200 млн грн і має великий потенціал зростання наступного року.
Українська Асоціація Медіа Бізнесу робить свій експертний прогноз обсягів ринку реклами у пресі — 345 млн грн.
Цей прогноз складено виходячи з оцінок того падіння рекламного ринку, яке відбулося внаслідок повномасштабного вторгнення РФ, стабілізації ситуації після падіння ринку і з огляду на значні обсяги підтримки з боку міжнародних донорів для регіональних медіа.
Зовнішня реклама демонструє стабільне зростання протягом першого півріччя. Спостерігається збільшення кількості рекламодавців, розширення рекламованих категорій, більш системне планування.
Висока зайнятість спостерігається в західних регіонах уже третій квартал, що сприяє відновленню довоєнного рівня цін і зростанню бюджетів. Центр поступово наздоганяє, активність спостерігається навіть у прифронтових Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Харкові.
Основні новини радіореклами:
- з 4 кварталу 2022 року «лікарські засоби» — категорія № 1 на радіо (частка 30%);
- кратно зросла доля алкоголю (зміни в законі про рекламу дозволили радіо вживати слова «пиво»/»горілка»…).
Також прогнозується збільшення майже за всіма сегментами (trade, consumer, event marketing) на 20%, а loyalty marketing — 10%. Загалом, планується зростання обсягів ринку маркетингових сервісів на 18%.
Обсяг ринку піар послуг дуже сильно «просів» у першому півріччі 2022 року — до 50%. Але вже наприкінці року почав відновлюватися і 2023 року прогнозується повернення обсягів на рівень 2021 року, тобто на 934 млн грн.
Дайджест NV Преміум Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Підпишись Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю Інфографіка: ВРК Основні тренди: Обсяг рекламно-комунікаційного ринку України 2023 року становить приблизно половину від обсягів 2021 року, але вже є зростання майже за всіма сегментами, як порівняти з 2022 роком. Раніше повідомлялося, що мобільний оператор Vodafone Україна заплатить майже 2 млн грн штрафу за неправдиву рекламу.