«У той час як світ зіткнувся з перебоями в постачанні [продовольства] та підвищенням цін, Росія зараз звертається до вразливих країн із двосторонніми пропозиціями щодо поставок зерна за зниженими цінами, роблячи вигляд, що вирішує проблему, яку вона сама створила», — зазначив Боррель.
«Це цинічна політика навмисного використання продуктів харчування як зброї для створення нових залежностей шляхом посилення економічної вразливості та глобальної відсутності продовольчої безпеки», — додав він.
Читайте також:
- «Привабливий союзник». У ISW пояснили, навіщо Росія посилює співпрацю з африканськими країнами
- Путін розповів африканським лідерам про готовність до переговорів і нейтральний статус України
- Втрачаємо 40 доларів на кожній тонні зерна. Український бізнес звернувся до ООН з вимогою розблокувати морські порти на Чорному морі
Боррель також написав, що ЄС «продовжить підтримувати невтомні зусилля» ООН і Туреччини з відродження угоди щодо експорту зерна.
Як повідомлялося, Володимир Путін заявив на саміті Росія-Африка, що РФ готова замінити експорт українського зерна в Африку як на комерційній основі, так і на безоплатній, щоб виконати, за його словами, вирішальну роль Москви в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.
Читайте також:
- Африканські лідери на саміті у Путіна закликали відновити зернову угоду — ЗМІ
- Світові ціни на зерно зростуть на 15% через зупинку зернової угоди
- ПАР переконує Росію відновити участь у зерновій угоді
17 липня в Кремлі заявили про зупинення дії «зернової угоди», укладеної за посередництва ООН і Туреччини в липні 2022 року, яка дала змогу розблокувати три українські порти для експорту продовольства.
Також Росія оголосила про відкликання гарантій безпеки судноплавства в рамках Чорноморської зернової ініціативи.
Російський диктатор Володимир Путін пізніше заявив, що Росія готова «розглянути можливість» повернення до «зернової угоди», якщо будуть виконані всі її умови.