«Я знаю, є метрики, які прийняті в цій індустрії. Є мультиплікатор до прибутку, він визначається в діапазоні чотири-шість для таких ринків, що розвиваються. Я думаю, що для Київстару він був максимальним — шість, тому що Київстар — лідер ринку, надприбуткова компанія. І Київстар демонструє дуже стійкі темпи розвитку цього бізнесу. Якщо так рахувати, то Київстар коштував понад $3 млрд», — розповів топ-менеджер.
«Я думаю, зараз внаслідок того, що істотно знизився прибуток у валюті, і внаслідок того, що знизиться мультиплікатор (він раза в два має знизитися, як дисконт за війну), то це — приблизно $1, 5 млрд плюс», — додав він.
При цьому Комаров пояснив, що на мобільний бізнес неможливо дивитися як на прибутковість.
«Це не ключовий рядок у нашому P&L (звіті про доходи та витрати — ред.). Для нас ключовим є operational free cash flow, тобто операційний, вільний фінансовий потік. Тому що за прибутком стоять інвестиції. Якщо ви дивитеся на прибутковість, то на таких ринках, як Україна, дійсно, прибутковість висока. Коли ви вже дивитеся на співвідношення вільного фінансового потоку до доходу, він досить суттєво знижується, тому що й інвестицій у нас більше. Чому в нас більше інвестицій? Ми інвестуємо не у своїй валюті. У нас закладена девальвація і неймовірна інфляція», — сказав президент Київстару.
За його словами, на найближчі три роки компанія задекларувала $600 млн інвестицій, а точніше — реінвестицій. При цьому термін повернення таких коштів сягає 10 років.
Комаров також розповів, що Київстар на сьогодні — найбільший бренд в Україні за кількістю споживачів.
«У нас 24,1 млн — це мобільні споживачі. Це сім-картки, безумовно, тому що є якась пенетрація сім-карток — одна-дві сім-картки. Але це 50% від усього ринку активних сім-карт в Україні. Ми є лідером у наданні послуг фіксованого інтернету вдома. А на сьогодні це база приблизно 1,1 млн абонентів, домогосподарств. І, наскільки я зрозумів з останніх новин, ми стали лідером у наданні послуг OTT TV разом із брендом Київстар ТБ», — заявив Комаров.
Повну версію інтерв’ю з топ-менеджером компанії Київстар читайте тут.
Новий журнал NV вже можна замовити за цим посиланням. У номері: три ексклюзивні інтерв’ю із інтелектуальними зірками Тимоті Снайдером, Енн Епплбаум і Френсісом Фукуямою та одне — із британським експрем’єром Борисом Джонсоном, це чотири погляди на війну, світ, Україну та її майбутнє. Серед матеріалів також — розповідь про найзухваліші операцій ГУР, Топ-50 вітчизняних брендів і Топ-30 світових виробників зброї. Авторські колонки Ярослава Грицака, Стівена Пайфера і Світлани Ройз