Це збільшить загальну вартість активів, що були переведені найбагатшими росіянами з лютого 2022 року, щонайменше до $50 млрд, зазначають у Bloomberg.
Раніше російські мільярдери зберігали свої активи в Європі, використовуючи сприятливі для інвесторів правові системи, можливість отримувати дивіденди в іноземній валюті та низькі податки.
Тепер у найбагатших росіян залишається все менше місць для зберігання набутих статків, оскільки багато з них перебувають під санкціями США, Великої Британії чи ЄС.
«Зараз Росія здається меншим злом, ніж чужина», — сказала Наталя Кузнєцова, партнер компанії Business Solutions and Technologies, яка раніше працювала у РФ під брендом Deloitte.
Передислокація активів до РФ та країн, які Кремль вважає дружніми, таких як Об’єднані Арабські Емірати та Казахстан, почалася незабаром після вторгнення до України.
Одними з перших перевели свої сімейні холдинги власник компанії з виробництва добрив Андрій Гур’єв та сталеливарний магнат Віктор Рашніков зі Швейцарії та Кіпру до РФ. Пізніше пішли інші росіяни, зокрема мільярдер Ігор Алтушкін.
Раніше повідомлялося, що російські олігархи за рік війни збільшили свої статки на третину.