«Оборонний сектор дуже скоро стане номером один в Україні. Ми повинні зосередитися на виробництві більшої кількості зброї та боєприпасів на місцевому рівні», — зазначив у коментарі анентству міністр стратегічних галузей України Олександр Камишин.
Як зазначає агентство, таке рішення компанії узгоджується зі стратегією України стати глобальним хабом для дронів і стрімко зрослими інвестиціями в сектор.
Як ідеться в отриманій журналістами презентації, новий центр БПЛА Антонова було відкрито «з метою розширення можливостей виробництва безпілотних систем і надання підтримки приватним виробникам безпілотних систем з погляду досвіду та послуг».
Агентство зазначає, що виробництво дронів тепер може підтримати засновані ще за часів СРСР аерокосмічні компанії, такі як Антонов, які з початком повномасштабного вторгнення втратили великого клієнта у вигляді РФ.
Згідно з презентацією, на яку посилаються журналісти, новий центр Антонов пропонує такі послуги:
- експериментальні аеродинамічні дослідження;
- створення повнофункціональних тренажерів для навчання операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА);
- розроблення стандартів компонентів.
У минулому Антонов уже проєктував і виробляв безпілотники, зокрема модель Горлиця, але вантажні літаки тривалий час були основним напрямком діяльності компанії.
За словами співрозмовника видання, хоч Антонов і планує продовжити виробництво вантажних літаків, новий центр БПЛА може краще задовольняти військові потреби України і дати інженерам Антонова більше роботи.
Також співрозмовник агентства додав, що досвід Антонова в галузі вантажних літаків також може бути застосовано до безпілотників дальньої дії, що дасть українській армії можливість завдавати ударів углиб території Росії.
Також у презентації йдеться про те, що Укроборонпром має намір продати близько 50% своїх активів, які він назвав «неефективно використовуваними і не пов’язаними з виробництвом».
У листопаді цього минулого повідомлялося, що Антонов почав конструкторські роботи для будівництва нової Мрії.