У ДТЕК зазначили, що оскільки з 1 липня на ринку відбулася певна лібералізація, то вихід із балансуючої групи ГарПока дає змогу деяким компаніям ВДЕ отримувати доходи, співставні з розміром «зеленого» тарифу.
«Частина вітротурбін Тилігульської ВЕС уже з початку літа працює на ринкових умовах. Наразі цінова кон’юнктура на ринку дає змогу своєчасно отримувати необхідний обсяг коштів для підтримання стабільної роботи станції в опалювальний сезон і розрахунків із кредиторами», — зазначив гендиректор ДТЕК ВДЕ Олександр Селищев.
Компанія продаватиме електроенергію з Тилігульської ТЕС через компанію Д.Трейдінг. Компанія створила свою балансуючу групу і активно залучає як ВЕС, так і СЕС України для роботи на вільному ринку.
Законодавство також дозволяє компаніям у будь-який момент повертатися в балансуючу групу Гарантованого покупця і працювати за «зеленим» тарифом.
У травні цього року енергохолдинг ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова запустив у роботу першу чергу Тилігульської вітроелектростанції в Миколаївській області.